Konferencja Rolnictwo ekologiczne- alternatywą dla gospodarstw”

             19 czerwca 2009 roku gościliśmy w naszym gospodarstwie konferencję pt. „Rolnictwo ekologiczne– alternatywą dla gospodarstw”. Wydarzenie zorganizowane było przez opolską ARR, na której czele stoi pan A.Butra. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników oraz zaproszonych gości było ok. 100. W trakcie trwania konferencji usłyszeliśmy wiele interesujących wykładów związanych z ekologią. Ciekawy wykład miał m.in.. p. Jerzy A. Sobociński przedstawiciel ARR z Warszawy oraz p. G .Russak  Prezes Izby Produktu Tradycyjnego. Przedstawiciele ARiMR z Opola przybliżyli słuchaczom możliwości wsparcia wielu działalności na wsi w najbliższych latach.

Zainteresowaniem cieszyły się również posiłki na bazie produktów ekologicznych głównie pochodzących z naszego gospodarstwa. W trakcie spotkania podawaliśmy ciastka z mąki orkiszowej z naszymi powidłami,     

Mimo tego, że przez krótką chwilę padało można powiedzieć, że pogoda dopisała. Konferencja okazała się sukcesem, wszyscy zaproszeni goście i uczestnicy konferencji byli zadowoleni. Cieszymy się, że rolnictwo ekologiczne, które zaczynaliśmy tworzyć 20 lat temu jest obecnie tematem spotkań i konferencji.

chleb razowy wypiekany z naszej mąki pełnoziarnistej z masłem i smalcem. Ciepły posiłek był

zrobiony na bazie naszej mąki żytniej razowej- żur z kiełbasą tradycyjnie przyrządzoną w małej masarni z Łowkowic. Na stoisku demonstracyjnym w sali dydaktycznej serwowaliśmy pokazowe dania pochodzące z naszego gospodarstwa ekologicznego” Ekostyl”.