Warsztaty ekologiczne

Czy można zrobić papier z glonów?

Co to są pelety?

Jak działa ogniwo fotowoltaiczne i po co ono właściwie jest?

Dom pasywny czy autonomiczny jaka to różnica?

 

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań czekają na Państwa na naszych zajęciach z edukacji ekologicznej

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mają na uwadze dbanie o środowisko naturalne, na zajęcia dotyczące ochrony środowiska. Celem zajęć jest przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy dotyczącej ekologicznego gospodarowania, szczególnie związanego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz innych proekologicznych rozwiązań, które w pozytywny sposób wpływają na środowisko naturalne. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowane osoby z wykształceniem wyższym związanym z ochroną środowiska. Istnieje możliwość dostosowania tematyki zajęć do potrzeb grupy (można przeprowadzić zajęcia zgodnie z  wymogami przedmiotowymi danego przedmiotu) Prowadząca zajęcia ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, kursów czy ćwiczeń z różnymi grupami uczestników (od przedszkolaków po studentów, a nawet osoby dorosłe), co gwarantuje ciekawe i profesjonalne warsztaty.

Przykładowe tematy zajęć to:

· Zielona energia- energią przyszłości

Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom tematyki związanej z odnawialnymi źródłami energii i możliwościami ich stosowania w codziennym życiu.

· Mój dom jest domem przyjaznym środowisku

Zwracając uwagę na środowisko naturalne należy zająć się wpływem domu mieszkalnego na naszą Planetę. Zajęcia nakreślą główne elementy funkcjonowania domu mieszkalnego, które mogą zagrażać środowisku. Zostaną również omówione sposoby likwidacji danych zagrożeń.

· Jak pomóc naszej Planecie?

Omówienie głównych „chorób” Ziemi- Globalne ocieplenie, kwaśne deszcze, smog, zanieczyszczenie gleby i wody, etc… Zajęcia mają na celu uświadomienie uczestnikom jaki mamy wpływ na środowisko naturalne i co możemy zrobić by „uzdrowić” naszą Planetę.

· Jem żywność ekologiczną, wiem skąd ona pochodzi i jak znaleźć ją na półce sklepowej

Przedstawienie odpowiedzi na pytania: (1) co to jest żywność ekologiczna? (2) Jaki ona ma wpływ na człowieka? (3) Skąd pochodzi żywność ekologiczna? Zostanie przedstawiony sposób funkcjonowania gospodarstw ekologicznych i ich wpływ na środowisko naturalne oraz na życie każdego z nas.

Wszystkie zajęcia będą połączone z praktycznymi ćwiczeniami, dzięki którym ich uczestnicy łatwiej i sprawniej przyswoją wiedzę. Do zajęć będą wykorzystane materiały dydaktyczne oraz prezentacje multimedialne. W głównej mierze zajęcia będą opierały się na czynnym udziale uczestników. Zajęcia będą się odbywały na terenie Demonstracyjnego Gospodarstwa Ekologicznego „Ekostyl” w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach. Na terenie gospodarstwa znajdują się dwie przydomowe oczyszczalnie ścieków– biologiczna oraz korzeniowa, które podczas zajęć są zwiedzane przez uczestników. Czas trwania zajęć to ok. 4 godziny, jest możliwość urządzenia ogniska oraz pieczenia kiełbasek zaraz przy naszym stawie (ognisko organizowane jest przez uczestników zajęć, kiełbaski we własnym zakresie)

 

Dodatkowe informacje:

· Tematyka zajęć może ulec zmianie na prośbę organizatorów wycieczki czy uczestników, po wcześniejszym uzgodnieniu.

· Wszystkie grupy będą mogły skorzystać z przejażdżki starym wozem drewnianym, odnowionym przez gospodarza.

· Każde odwiedziny można skończyć ogniskiem oraz wspólną piosenką.  Ognisko jest formą opcjonalną za dodatkową opłatą (10 zł/osoba) możemy zapewnić kiełbaski i chleb. Istnieje możliwość by grupy zorganizowały ognisko we własnym zakresie z własnych kiełbasek.

· Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody, gdyż do dyspozycji mamy specjalnie do warsztatów przygotowaną salę z kominkiem.

· Cena zajęć 65 zł od uczestnika.

· Prowadząca zajęcia Mgr inż. Małgorzata Śliczna można odpowiedzieć na pytania dotyczące zajęć pod nr tel. 0502 215 864 lub poprzez pocztę internetową malgorzatasli@hotmail.com

· Przyjazd na zajęcia wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE