AKTUALNOŚCI

Jeśli jesteś zainteresowany wcześniejszymi aktualnościami kliknij TUTAJ( Aktualności-historia)

Warsztaty „Pieczemy chleb razowy”

Udało nam się przeprowadzić pierwsze warsztaty z pieczenia chleba.

Cieszy nas zainteresowanie warsztatową formą spędzenia czasu w naszym gospodarstwie. Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi zarówno prowadzących zajęcia jak i uczestników warsztatów. Do pieczenia chleba wykorzystywana była nasza ekologiczna mąką. Zapraszamy serdecznie na kolejne warsztaty.

Wyjazd studyjny do naszego gospodarstwa

27 sierpnia do naszego gospodarstwa zawitali uczestnicy wyjazdu studyjnego po ziemi opolskiej. Uczestnikami wyjazdu byli przedstawiciele mediów, dziennikarze. Wyjazd zorganizowany był przez LGD Dolina Stobrawy. W czasie pobytu u nas uczestnicy mogli poznać aspekty działalności naszego gospodarstwa, wysłuchać historii rolnictwa ekologicznego i samodzielnie wydoić kozę. Spotkanie skończyło się w późnych godzinach wieczornych wspólną piosenką przy ognisku.

Konkurs Kwitnąca  Wieś Opolska

W konkursie Kwitnąca Wieś Opolska– Turystyczne Niezapominajki nasze gospodarstwo znalazło się w gronie laureatów. Wszystkim bardzo dziękujemy za głosy i wsparcie.

Konkurs PIĘKNA WIEŚ OPOLSKA

Nasze gospodarstwo wzięło udział w konkursie Piękna Wieś Opolska. Wspaniały krajobraz i atmosfera naszego gospodarstwa sprawiły, że zajęliśmy III miejsce w kategorii Najpiękniejsza zagroda w województwie opolskim. Rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się 17 października 2009 roku.

Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku 2011

Jak co roku zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne na zajęcia w naszym gospodarstwie. Naszą ofertę rozszerzyliśmy o zajęcia pt. „Jak to z lnem było…”. Uruchomiliśmy również weekendowe zajęcia dla grup zorganizowanych, udostępniamy dla nich miejsca noclegowe, warsztaty i teren gospodarstwa. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Najlepsze gospodarstwo ekologiczne

Kolejny raz został zorganizowany konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie opolskim. Nasze gospodarstwo w kategorii „ekologia i środowisko” zajęło kolejny raz zaszczytne pierwsze miejsce. Wręczenie nagród odbyło się w ODR w Łosiowie w dniu 4.09.2011.

Wyróżnienie dla naszego gospodarstwa

W ogólnopolskim konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne otrzymaliśmy wyróżnienie. Uroczyste wręczenie wyróżnienia oraz nagród odbyło się w trakcie trwania IV Targów Naturalnej Żywności Natura Food 2011 - 14-16.10.2011w Łodzi.

Centrum Informacji BERAS

W naszym gospodarstwie zlokalizowane zostało Centrum Informacji BERAS (BERAS Implementation Center). Stanowi ono miejsce promujące działania chroniące środowisko, a w szczególności chroniące Morze Bałtyckie. Oficjalne otwarcie Centrum nastąpiło 12 kwietnia 2012. W ramach projektu BERAS Implementation organizowane były i będą szkolenia na temat rolnictwa z zamkniętym obiegiem substancji. Dodatkowe informacje na temat projektu można znaleźć na www.beras.eu

Jakość Doliny Stobrawy

Ścieżka edukacyjna pt. „Od ziarenka do bochenka” została wyróżniona znakiem „Jakość Doliny Stobrawy”. Zajęcia te stanowią wspaniały sposób by przybliżyć dzieciom i młodzieży zasady rolnictwa ekologicznego. Poprzez pracę z ziarnem, pracę na żarnach, wyrabianie własnych bułeczek uczestnicy warsztatów doceniają lokalne, ekologiczne produkty. Wyróżnione znakiem zostały  również mąki i płatki ekologiczne wytwarzane w naszym gospodarstwie (www.biolifestyle.pl)

Zagrody edukacyjne

Nasze gospodarstwo jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, koordynatorem Sieci jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Sieć zrzesza gospodarstwa zajmujące się edukacją.

Praktyki dotyczące odnawialnych  źródeł energii w ramach zielonej gospodarki

W ramach projektu „Zielone światło dla  zawodowego. Program doskonalenia praktycznego dla nauczycieli  zawodowego kształcących w zawodach związanych z zieloną gospodarką” (Nr projektu: POKL.03.04.03-00-022/12 ) nauczyciele szkół ponadpodstawowych mogą odbyć w naszym gospodarstwie praktyki, opiekunem praktyk jest Małgorzata Śliczna.