Nasze gospodarstwo jest jednym z pierwszych gospodarstw ekologicznych w województwie opolskim, dlatego możemy śmiało nazwać się pionierami rolnictwa ekologicznego. Już w latach 80-tych zajęliśmy się uprawą ziemi bez chemii. Pierwszy stały atest ekologiczny otrzymaliśmy w 1993 roku, wydany on został przez Ekoland. Atest ekologiczny posiadamy do dnia dzisiejszego. Jednostką certyfikującą nasze gospodarstwo jest AgroBioTest, numer atestu to 93071-A.

GOSPODARSTWO

             Gospodarze aktywnie uczestniczą w rozwoju rolnictwa ekologicznego, organizuje spotkania rolników, przyjmują konferencje i seminaria poświęcone rolnictwu ekologicznemu i  eko-turystyce. Prowadzą wykłady o zasadach funkcjonowania takiego gospodarstwa, przetwórstwie i marketingu produktów ekologicznych oraz turystyce. Iwona Śliczna jest kwalifikowanym doradcą rolnośrodowiskowym. W gospodarstwie odbywają się również zajęcia (warsztaty) edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Obecnie są to jednodniowe warsztaty pozwalające poznać przyrodę oraz tradycje wsi i rolnictwa.

             W gospodarstwie znajduje się mała przetwórnia zbóż ekologicznych. Pod marką handlową BioLife wytwarzane są maki pełnoziarniste, kasze, i płatki zbożowe. Produkty te można nabyć w gospodarstwie oraz w dobrych sklepach spożywczych. Szczegółowe dane na temat produktów znajdą Państwo www.biolifestyle.pl. Na terenie gospodarstwa można również w zakupić chleb razowy, ser biały, masło, mleko, śmietanę, jajka i wiele innych produktów, która zostały wyprodukowane na terenie gospodarstwa i z produktów ekologicznych pochodzących z gospodarstwa oczywiście. W gospodarstwie propagowane jest uprawianie starych odmian zbóż, tak więc uprawiamy głównie orkisz. Z ekologicznego ziarna orkiszu robimy mąki, z których pieczemy chleb. Orkisz ma bardzo dobre właściwości dlatego jego łuska (plewy) są wykorzystywane do produkcji poduszek i materacy. Przy bólach kręgosłupa, problemach z zasypianiem poduszka orkiszowa jest strzałem w dziesiątkę, taką poduszkę można zakupić u nas w gospodarstwie. (dowiedz się więcej o poduszkach orkiszowych)

             Gospodarstwo zrzeszone jest w stowarzyszeniu producentów żywności metodami ekologicznymi "Ekoland" oraz w stowarzyszeniu turystycznym "Eceat". Gospodarstwo jest jednocześnie siedzibą opolskiego oddziału Ekolandu. Położone malowniczo na skraju Borów Stobrawskich na pagórkowatym terenie ze stawem po którym można pływać tratwą i łowić ryby.